Další fantasy - mix

Sčítání lidu: V Česku je víc rytířů Jedi než Romů

19. prosince 2011 v 8:44 | Niky.morče
Sčítání lidu: V Česku je víc rytířů Jedi než Romů

V Česku se více lidí hlásí k filozofii rytířů Jedi z Hvězdných válek než k romské národnosti. Vyplynulo to z letošního sčítání obyvatel
Sčítání lidu podle Českého statistického úřadu přineslo mnohá překvapivá zjištění. Například to, že v Česku žije víc lidí, kteří se hlásí k víře rytířů Jedi z Hvězdných válek než těch, co se považují za Romy.


Rytíři Jedi válcují Romy. Filosofii rytířů Jedi z kultovní série Hvězdné války vyznává 15 070 obyvatel (v samotné Praze pak téměř 4 tisícovky). Romskou národnost si v kolonce zaškrtlo 13 150 obyvatel.
Ke svým předkům se hlásit nechtějí, před pěti lety v Česku totiž žilo podle odhadů 150 až 300 tisíc Romů.

Fakt, že tolik příznivců se během letošního sčítání obyvatel přihlásilo k jediismu, zásadním způsobem ovlivnily masivní kampaně na sociálních sítích. Čeští příznivci filmové ságy se inspirovali v zahraničí, kde podobné kampaně proběhly při sčítání obyvatel kolem roku 2000.

Jediismus je původně fiktivní náboženství, v němž autoři Star Wars smísili prvky buddhismu, křesťanství a dalších náboženství se sci-fi rekvizitami. Následně se změnilo v reálné hnutí.

Co dál odhalilo sčítání lidu, které stálo přes dvě miliardy korun?
Je nás víc, máme vlastní byty, vracíme se k topení dřevem, málo se bereme a hodně rozvádíme. Máme buď vysokoškolský diplom nebo sotva základku a nehlásíme se k žádné víře. To jsou ve stručnosti nejzásadnější zprávy ze Sčítání lidu, domů a bytů 2011. další je v plánu na rok 2021 a jeho přípravy se rozbíhají už nyní.

Autor: Jitka Pekařová
..............................................................
 
 

Reklama