Sčítání lidu: V Česku je víc rytířů Jedi než Romů

19. prosince 2011 v 8:44 | Niky.morče |  Další fantasy - mix
Sčítání lidu: V Česku je víc rytířů Jedi než Romů

V Česku se více lidí hlásí k filozofii rytířů Jedi z Hvězdných válek než k romské národnosti. Vyplynulo to z letošního sčítání obyvatel
Sčítání lidu podle Českého statistického úřadu přineslo mnohá překvapivá zjištění. Například to, že v Česku žije víc lidí, kteří se hlásí k víře rytířů Jedi z Hvězdných válek než těch, co se považují za Romy.


Rytíři Jedi válcují Romy. Filosofii rytířů Jedi z kultovní série Hvězdné války vyznává 15 070 obyvatel (v samotné Praze pak téměř 4 tisícovky). Romskou národnost si v kolonce zaškrtlo 13 150 obyvatel.
Ke svým předkům se hlásit nechtějí, před pěti lety v Česku totiž žilo podle odhadů 150 až 300 tisíc Romů.

Fakt, že tolik příznivců se během letošního sčítání obyvatel přihlásilo k jediismu, zásadním způsobem ovlivnily masivní kampaně na sociálních sítích. Čeští příznivci filmové ságy se inspirovali v zahraničí, kde podobné kampaně proběhly při sčítání obyvatel kolem roku 2000.

Jediismus je původně fiktivní náboženství, v němž autoři Star Wars smísili prvky buddhismu, křesťanství a dalších náboženství se sci-fi rekvizitami. Následně se změnilo v reálné hnutí.

Co dál odhalilo sčítání lidu, které stálo přes dvě miliardy korun?
Je nás víc, máme vlastní byty, vracíme se k topení dřevem, málo se bereme a hodně rozvádíme. Máme buď vysokoškolský diplom nebo sotva základku a nehlásíme se k žádné víře. To jsou ve stručnosti nejzásadnější zprávy ze Sčítání lidu, domů a bytů 2011. další je v plánu na rok 2021 a jeho přípravy se rozbíhají už nyní.

Autor: Jitka Pekařová
..............................................................
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sára Sára | Web | 31. prosince 2011 v 14:01 | Reagovat

pěkné :D :-)

2 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 4:06 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

3 gever gever | E-mail | Web | 20. ledna 2012 v 1:15 | Reagovat

Nakladatelství EGMONT ČR, s.r.o., začne 17. ledna 2012 vydávat komiksový časopis Star Wars magazín. Nový titul bude vycházet jednou měsíčně, bude mít 48 barevných stran včetně obálky a k dostání bude hlavně v prodejnách tisku za 49 Kč. Každé číslo bude obsahovat tři komiksové povídky. V prvním čísle se čtenáři mohou těšit na povídky Očista s Vaderem a Palpatinem, Děti Síly s Macem Winduem a Apokalypsa na Endoru z období po Epizodě VI. Druhé číslo pak bude obsahovat povídky Nepřátelské linie s Anakinem Skywalkerem, Cesta válečníka s Jangem Fettem a Bobou Fettem a Okamžik pochybností opět s Vaderem. Překladu komiksů se ujal Milan Pavlíček, redakce Stanislav Kadlec.
Star Wars magazín
První číslo: 17. ledna 2012
Maloobchodní cena: 49 Kč
Formát: 170 x 260 mm
Počet stran: 48 včetně obálky
Vychází: jednou měsíčně

Star Wars: už nejen filmová legenda, ale také nový měsíčník vydavatelství EGMONT ČR

Komiksový časopis Star Wars magazín od vydavatelství EGMONT ČR, s.r.o., přichází v úterý 17. ledna na pulty českých prodejen tisku. Milovníky komiksů čekají každý měsíc tři napínavé povídky na 48 barevných stranách. Nový titul bude k dostání za pouhých 49 Kč a díky výhodné nabídce půlročního a ročního předplatného ho mohou čtenáři získat s 15procentní slevou.

První číslo nabídne povídky Očista s Darthem Vaderem a císařem Palpatinem, Děti Síly s Macem Vinduem a Apokalypsa na Endoru z období po Epizodě VI. Za měsíc si čtenáři budou moci vychutnat povídky Nepřátelské linie s Anakinem Skywalkerem, Cesta válečníka s Jangem Fettem a Bobou Fettem a Okamžik pochybností opět s Darthem Vaderem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama